Zajęcia dodat. - Przedszkole Ekolandia

Idź do spisu treści

Menu główne:

Przedszkole
GIMNASTYKA OGÓLNOROZWOJOWA DLA STARSZAKOW
Prowadząca – Anna Nowikiewicz
Wszyscy wiemy, że aktywność fizyczna dla najmłodszych dzieci jest bardzo ważna. Spełnia ona kluczową rolę w rozwoju fizycznym dziecka. Podczas zajęć gimnastycznych przy muzyce w grupie straszaków, zwracana będzie uwaga na prawidłową postawę ciała dziecka oraz kształtowana będzie umiejętność współpracy w grupie. Dodatkowo dzieci będą miały możliwość poznania różnych form aktywności fizycznej dopasowanej do utworów muzycznych. W czasie trwania zajęć dzieci będą miały możliwość uczestnictwa w zabawach rozwijających i usprawniających koordynacje wzrokowo – słuchowo – ruchową.

SENSOPLASTYKA DLA WSZYSTKICH GRUP WIEKOWYCH
Prowadząca – Gabriela Krzesińska
Sensoplastyka to warsztaty wspierające ogólny rozwój dziecka oraz małą i dużą motorykę. Motoryka mała to chwytanie, lepienie, ugniatanie, czyli sprawność dłoni i palców, motoryka duża to sprawność ruchowa całego ciała. Brudne dziecko, to szczęśliwe dziecko. (każda grupa raz w tygodniu)

ZAJĘCIA RUCHOWO -TANECZNE DLA SREDNIAKÓW I MALUCHÓW
Prowadząca – Agnieszka Parciak
Zajęcia te prowadzone będą raz w tygodniu z maluchami i średniakami. N zajęciach dzieci poznają różne układy taneczne, a także sprawić, aby czerpały radość z ruchu. Nasze zabawy taneczne mają być dla każdego dziecka źródłem satysfakcji i sposobem na rozładowanie negatywnych emocji.
JEZYK NORWESKI dla średniaków i starszaków
Prowadząca Marzena Lewandowska-Buczek
Celem nauki języka nowożytnego na poziomie edukacji przedszkolnej jest rozbudzenie świadomości i wrażliwości językowej, kulturowej oraz budowanie pozytywnej motywacji do nauki języków obcych na dalszych etapach edukacji. W trakcie zajęć z języka norweskiego dzieci poznają słownictwo związane z życiem codziennym, takie jak: kolory, liczby, warzywa, owoce, pory roku itp. Poznają najpopularniejsze piosenki dla dzieci, a także zostaną zapoznane z najpopularniejszymi zabawami norweskich dzieci. Zapoznamy się również z tradycjami i kulturą norweska.

ZAJECIA EKOLOGICZNE DLA WSZTSTKICH GRUP WIEKOWYCH
Prowadząca – Ewelina Andrzejczyk
Zajęcia z ekologii mają na celu podnieść świadomość ekologiczną dzieci, pogłębić wiadomości na temat roślin i zwierząt żyjących na Ziemi, uświadomić najmłodszych o odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego oraz poznać podstawowe zasady ochrony przyrody poprzez obserwacje, badania i eksperymenty.


 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego