O nas - Przedszkole Ekolandia

Idź do spisu treści

Menu główne:

Zapraszamy do naszego Niepublicznego Przedszkola ,,EKOLANDIA”, które mieści się w Olsztynie przy ulicy Gutkowo 79. Jesteśmy obiektem nowoczesnym, przystosowanym do potrzeb dzieci. Dokładamy wszelkich starań, by edukować dzieci poprzez zabawę oraz by rodzice czerpali satysfakcję i zadowolenie z wyboru naszego przedszkola. Najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo i zadowolenie dzieci, jak również nauka przez zabawę. W ramach procesu edukacyjnego w przedszkolu realizowana jest podstawa programowa wychowania przedszkolnego zgodna z wytycznymi Ministerstwa Edukacji i Nauki.
Nasza oferta skierowana jest dla dzieci w wieku 2.5-6lat. W przedszkolu funkcjonują cztery grupy jednorodne wiekowo. W każdej grupie opiekę nad przedszkolakami sprawuje nauczyciel i asystent nauczyciela. Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30 – 17.00. Zatrudniamy wykwalifikowanych, pełnych ciepła i oddanych swojej pracy nauczycieli. Nasza kadra ciągle rozwija się, doskonali własną osobowość oraz empatię.
EKOLANDIA to miejsce, w którym stwarzane są warunki do rozwijania indywidualnych talentów dzieci oraz ich kontaktów z rówieśnikami Osiągamy wychowawczy sukces, dzięki wykorzystaniu różnych metod pracy. Wykorzystujemy metodę Marii Montessori, gdzie stawiamy na samodzielność dzieci. Korzystamy również z elementów Metody Dobrego Startu M. Bogdanowicz, która opiera się na wielozmysłowym wspomaganiu rozwoju dziecka.
W naszym przedszkolu prowadzone są zajęcia dodatkowe z logorytmiki (raz w tygodniu), języka angielskiego (trzy razy w tygodniu). Ponadto raz w miesiącu odbywają się zajęcia z ekologiczne, kulinarne oraz gimnastyka przy muzyce.
W naszej placówce znajduje się sala do zajęć z integracji sensorycznej, gdzie dzieci z wczesnym wspomaganiem rozwoju i orzeczeniami uczestniczą w zajęciach. Posiadamy również salę terapeutyczną, w której nasz przedszkolny logopeda ćwiczy z dziećmi prawidłową wymowę. Odbywają się tam również zajęcia z rewalidacji, terapii ręki i trening umiejętności społecznych.
Posiadamy własny, nowoczesny plac zabaw, gdzie dzieci mogą wykorzystać nadmiar energii. Na terenie znajdują się huśtawki, zjeżdżalnie, trampoliny, oraz inne sprzęty stymulujące prawidłowy rozwój ruchowy dzieci. Poszczególne sale rozdziela patio, gdzie dzieci również mogą się bawić i jeździć na rowerach. To nasz sposób na niepewną pogodę i łatwe wyjście na powietrze.
Pisząc o naszym przedszkolu trzeba również wspomnieć o naszej kuchni. Posiłki przygotowywane są na miejscu przez panie kucharki, które potrafią dogodzić nawet najwybredniejszym niejadkom.
Bardzo cenimy współpracę i zaangażowanie rodziców w życie przedszkola. 
REGULAMIN NIEPUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA „EKOLANDIA”.
Placówka jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.30 do 17.00
1. Do przedszkola mogą uczęszczać dzieci od 2,5 – 6 roku życia.
2. Dziecko przyprowadza i odprowadza osoba pełnoletnia, osobom nietrzeźwym dzieci nie będą wydane.
3. Opłaty za przedszkole przyjmowane są do DZIESIĄTEGO dnia każdego miesiąca.
4. Opłaty wniesione przez Rodziców nie podlegają zwrotowi.
5. Dziecko może być skreślone z listy uczestników placówki, gdy rodzice nie uiścili opłaty do 10.dnia nieopłaconego miesiąca.
6. Dzieci schodzą się do godziny 8.10 odbierane powinny być do godziny 17.00.
7. Dziecko przynosi, komplet zapasowych ubranek, obuwie zamienne, bidon.
8. Wszystkie rzeczy dziecka należy oznaczyć pełnym imieniem i nazwiskiem.
9. Placówka zapewnia trzy posiłki dziennie. (obiad jest dzielony na dwa posiłki)
10. Przyprowadza się do placówki dzieci zdrowe, nie mające kataru, kaszlu, gorączki itp.
11. Wychowawca otacza indywidualną opieką każdego ze swoich wychowanków
i utrzymuje kontakt z ich rodzicami w celu: poznania i ustalena potrzeb rozwojowych ich dzieci oraz ustaleniu form pomocy w działaniach wychowawczych.
15. Rodzice zobowiązani są do czytania ogłoszeń umieszczanych na tablicach, fejsbuku oraz informacji w formie listów do wychowawców i dyrekcji. 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego